Türkçülügün Esaslari

Türkçülügün Esaslari

Kripto Basın Yayın
9786057908223
₺14,40
"Türkler, maddi silahlarin manevi güçleri hükümsüz biraktigi son yüzyila gelinceye kadar Asya’da, Avrupa’da, Afrika’da bütün milletleri yenmisler, egemenlikleri altina almislardi. Demek ki Türk felsefesi, bu milletlere ait felsefelerin hepsinden daha yüksekti. Bugün de öyledir. Yalniz su var ki bugün maddi medeniyet bakimindan ve maddi silahlar dolayisiyla Avrupali milletlerden gerideyiz. Medeniyetçe onlara esit oldugumuz gün, hiç süphesiz dünya egemenligi yine bize geçecektir. Mondros’ta esir bulundugumuz zaman, orada kamp kumandani olan bir Ingiliz su sözleri söylemisti: “Türkler, gelecekte, yine cihangir olacaklardir.”
Görülüyor ki Türklerde yüksek felsefe (disipliner anlamda) ilerlememis olmakla birlikte, halk felsefesi oldukça yüksektir. Iste felsefede Türkçülük, Türk halkindaki bu millî felsefeyi arayip meydana çikarmaktir.
Ey, bugünün Türk genci! Bütün bu islerin yapilmasi, yüzyillardan beri seni bekliyor."

Ürün Adı: Türkçülügün Esaslari
Ürün Kodu: 9786057908223
Yazar: Ziya Gökalp
Basım Yılı: 2020
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 176
Kağıt Cinsi: Kitap Kagidi
Çevirmen:
Yeni ürün
Yorum yok
Ürün favori listenize eklendi

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için tıklayınız Çerez ve Gizlilik politikasını okuyunuz.